DevTips

Dzisiaj wpis dla samouków. Chciałam Wam polecić fajnego człowieka, który robi fajne rzeczy – Travis Neilson, autor kanału DevTips. Trafiłam na niego już jakiś czas temu, przeglądając tutoriale na YouTubie. Wiadomo, łatwo tam znaleźć mnóstwo kiepskiej lub średniej jakości materiałów. Dlatego też zawsze dość sceptycznie podchodziłam do uczenia się z tej platformy. Jednak DevTips jest wyjątkiem i jednym z lepszych źródeł do nauki na jakie trafiłam w ogóle.

Oto lista czterech rzeczy za jakie lubię Travisa Neilsona i to co robi:

#1

Travis zaczynał jako grafik komputerowy i uczył się programować samodzielnie. Ja co prawda profesjonalnym grafikiem nigdy nie byłam, ale moja droga do bycia programistką wygląda podobnie. Travis zdecydowanie stara się to wykorzystać jako swój atut. Warto więc przejrzeć kanał DevTips i dotrzeć do starszych materiałów. Możecie zobaczyć jak wyglądały jego postępy na przestrzeni czasu.

#2

Mogę zdecydowanie powiedzieć, że kamieniem milowym w mojej nauce były dwie serie DevTips: How to build a website from start to finish oraz Design + code. Przede wszystkim – jaki fantastyczny pomysł na tutorial! I nie jest to kolejna z serii „jak stworzyć plik html i css i je ze sobą połączyć”. Znajdziecie tu dużo dobrych informacji o samym procesie tworzenia strony, tzw. workflow, przydatnych narzędziach i dobrych praktykach. Poza tym, możecie oglądać te tutoriale i równolegle tworzyć taką samą lub podobną stronę. Bardzo bardzo polecam!

#3

Kolejną rzeczą, która mnie urzekła, jest poczucie humoru i jednoczesny profesjonalizm. Jeśli więc szukacie materiałów, przy których będziecie się dobrze bawić, ale macie dość prowadzących, którzy nie wiedzą kiedy skończyć z kiepskimi żartami, DevTips jest dla was. Choć istnieje szansa, że macie zupełnie inne poczucie humoru niż ja i raczej was to zniechęci. 😉

#4

I na koniec jeden z ważniejszych aspektów. Na DevTips znajdziecie materiały do nauki dość podstawowych konceptów. Ale co ważniejsze, znajdziecie dużo materiałów, dzięki którym przejdziecie od bycia początkującym do bycia średnio-zaawansowanym. Wbrew pozorom nie jest to wcale tak łatwe. Tak jak przy nauce języka, najcięższym momentem jest ten, gdy znamy już dużo słów i gramatyki, ale wciąż ciężko jest nam samodzielnie sklecić zdanie, które akurat chcemy powiedzieć. Ucząc się programowania również natrafiamy na taki moment. Stworzenie, czy znalezienie materiałów, które nie uczą już totalnych podstaw i jednocześnie nie są zbyt trudne, wcale nie jest łatwym zadaniem. Duży plus dla Travisa za to, że potrafi odpowiednio stopniować poziom trudności.


Zachęcam do samodzielnego sprawdzania za co jeszcze można lubić DevTips. A może znacie już to co robi Travis i macie inną opinię niż ja? Podzielcie się koniecznie w komentarzach!

Lubiących słuchać podcastów i czytać newslettery odsyłam do jego strony internetowej travisneilson.com – kanał DevTips, to nie jedyna rzecz, którą robi Neilson.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s