Flexbox i grid

Jeśli zdarzyło się Wam ustawiać elementy na stronie przed epoką flexboxa, to wiecie jak irytujące to było. Kombinowanie i wyczarowanie fajnego layoutu kosztowało mnóstwo energii i sprytu. Na szczęście żyjemy od niedawna z tym cudownym wynalazkiem. Ja osobiście jestem gorącą zwolenniczką flexa i nie wyobrażam już sobie życia bez niego.

Jednak miesiąc temu nastąpiło coś, co zatrząsnęło światem CSSa! Większość głównych graczy na rynku przeglądarek internetowych ogłosiła wsparcie dla grid. Dlaczego to taki przełomowy moment? Do tej pory flex pozwalał na układanie elementów na stronie wzdłuż jednej osi – pionowej lub poziomej. Grid natomiast pozwala na pracę w dwóch kierunkach jednocześnie. Dzięki temu mamy większą kontrolę naf końcowym efektem i tworzymy layout w bardziej logiczny sposób. Poza tym składnia grid pokrywa się częściowo ze składnią flexa. Możemy więc w końcu poczuć, że mamy spójne rozwiązanie dla układu strony, a nie tylko te tymczasowe i kombinowane.

Tutaj znajdziecie dwa dobre artykuły, które przeczytałam:

Niestety przy moim konkursowym projekcie nie mam gdzie wykorzystać tej opcji. Ale kto wie, może za niedługo zrobię jakąś krzyżówkę i zdam Wam z tego relację 😉

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s